Trójbój Majowy 2018

Jak co roku również i w 2018-tym, nasze stowarzyszenie zrealizowało Trójbój Majowy.

 

W piątkowe popołudnie, razem z innymi krakowskimi muzeami zaprosiliśmy do zwiedzania w ramach Nocy Muzeów, mimo, że początkowo pogoda zdawała się pokrzyżować plany to finalnie okazało się, że z każdą godziną wraz z poprawiającymi się warunkami przybywało zwiedzających. Jak zwykle obok naszego muzeum swoją ekspozycję, znacznie nowocześniejszego niż drugo wojenny, sprzętu przygotowała krakowska Jednostka Strzelecka 2039, można było między innymi nauczyć się rozkładania współczesnych karabinów, przymierzyć maski przeciwgazowe oraz zasięgnąć informacji o rekrutacji do SJS.

 

Drugi dzień to tradycyjnie dzień zwycięskiego boju pod Gostyniem, czyli Bitwa Wyrska 2018, jak zwykle organizatorzy stanęli na wysokości zadania, znakomita pirotechnika, wozy bojowe oraz duża ilość samych rekonstruktorów, sprawiły, że samo wydarzenie oprócz swojej historycznej powagi, stanowiło również świetną atrakcję dla dużej ilości widzów.

 

Dzień trzeci, poniekąd będący zwieńczeniem zwycięskiego boju spod Wyr, to nasze Święto Pułkowe, podczas którego uczestniczymy w mszy świętej sprawowanej w intencji żołnierzy 20 Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej oraz ich rodzin. Za piękne słowa i sprawowanie ofiary serdecznie dziękujemy Ojcom Franciszkanom z klasztoru przy ul. Reformackiej w Krakowie.

 

GALERIA