Napisane dnia 13/05/2019 przez SRH Wrzesień 39
noc-muzeow-2019W tym roku z okazji Krakowskiej Nocy Muzeów, serdecznie zapraszamy Państwa do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8. Gdzie będzie można zobaczyć nie tylko eksponaty, ale również dioramy, uzbrojenie,...
Napisane dnia 11/11/2018 przez SRH Wrzesień 39
setna-rocznica-odzyskania-niepodleglosci W tym wyjątkowym dniu, serdecznie dziękujemy, że jesteście Państwo z nami. A korzystając z pięknej pogody zachęcamy również do udziału w różnych patriotycznych wydarzeniach. Oby święta takie jak to dzisiejsze były okazją do szerzenia...
Napisane dnia 04/09/2018 przez SRH Wrzesień 39
rocznica-bitwy-radlowskiej-2018Szanowni Państwo, już w najbliższy weekend zapraszamy do Biskupic Radłowskich i Radłowa, gdzie odbędą się obchody 79 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej, bitwy o most w Biskupicach Radłowskich, oraz walk o Radłów. Szczegóły na plakacie.
Napisane dnia 20/08/2018 przez SRH Wrzesień 39
swieto-wojska-polskiego-201815 sierpnia 2018 roku 13 rekonstruktorów naszego stowarzyszenia zażyło sławy, splendoru, Słońca, gorąca i pragnienia -stałej ceny udziału piechoty w defiladach. Poniżej przedstawiamy barwny opis tego wydarzenia przygotowany przez jednego z...
Napisane dnia 23/05/2018 przez SRH Wrzesień 39
trojboj-majowy-2018Jak co roku również i w 2018-tym, nasze stowarzyszenie zrealizowało Trójbój Majowy.   W piątkowe popołudnie, razem z innymi krakowskimi muzeami zaprosiliśmy do zwiedzania w ramach Nocy Muzeów, mimo, że początkowo pogoda zdawała się...
Napisane dnia 23/05/2018 przez SRH Wrzesień 39
majowka-pod-kopcemSetne obchody odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą to piękny i ważny moment, lecz również znakomita okazja aby często i w różnych sytuacjach wspominać o walce o niepodległość. Jednym z wydarzeń organizowanych z tej okazji była...
Napisane dnia 29/10/2017 przez SRH Wrzesień 39
2017-11listopadaSzanowni Państwo, tradycyjnie już, w Narodowe Święto Niepodległości zapraszamy do zwiedzania naszego Muzeum 20 Pułku Piechoty przy ulicy Rydla 54 w Krakowie. W programie oprócz zwiedzania ekspozycji (w tym repliki polskiego schronu bojowego)...
Napisane dnia 28/09/2017 przez SRH Wrzesień 39
radlow-walki-uliczne9 i 10 września SRH „Wrzesień 39” uczestniczyło w uroczystościach patriotycznych 78. rocznicy bitwy o Biskupice Radłowskie i walk o Radłów. W sobotę 9 września uroczystości w Biskupicach rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów...
Napisane dnia 25/08/2017 przez SRH Wrzesień 39
plany-na-najblizszy-czasPoniżej prezentujemy plany na najbliższy weekend: 25-27 sierpnia 2017 Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbędą się w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r. Na rekonstrukcji Bitwy pod...
Napisane dnia 14/08/2017 przez SRH Wrzesień 39
akcja-most-iii

Marsz śladami 20 Pułku

(...)A skoro o "oporze" - wracamy do operacji "Most III" - kiedy to w 1944 r. na podzabawskich polach, kilkaset metrów od...
Napisane dnia 28/07/2017 przez SRH Wrzesień 39
marsz-szlakiem-dwudziestego

GALERIA

FILM

Drużyna z detaszowanym oddziałem spieszonej jazdy - od rana szła w szpicy rozpoznając szlak na osi Wał Ruda -...
Napisane dnia 25/05/2017 przez SRH Wrzesień 39
trojboj-majowy-201726 maja był przed wojną, uroczystym dniem dla całego Krakowa, to właśnie wtedy Krakowska Dwudziestka obchodziła swoje Święto Pułkowe. Defilada, spotkania z mieszkańcami, msza Ilustrowany Kurier Codzienny –rezerwował pierwszą stronę, w...

Święto Pułkowe 2017


26 maja był przed wojną, uroczystym dniem dla całego Krakowa, to właśnie wtedy Krakowska Dwudziestka obchodziła swoje Święto Pułkowe. Defilada, spotkania z mieszkańcami, msza Ilustrowany Kurier Codzienny –rezerwował pierwszą stronę, w rocznicę bitwy pod Zamosjem (Zamoszem) Dzieci Krakowa były na ustach wszystkich.
My również kontynuując tradycje Pułku staramy się przypomnieć, kim byli bohaterowie wojny, z 1939 którzy wyszli z Krakowa przelewać krew na wielu frontach. W tym roku uroczysta msza odbyła się w kościele Franciszkanów na ul. Reformackiej, po niej nastąpiło odczytanie rozkazów, wręczenie awansów i podziękowań za działalność na rzecz Stowarzyszenia. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na linię A-B oraz pod kościół Mariacki-tam nie można zaprzeczyć-Dwudziesty znów przykuwał uwagę nie tylko mieszkańców, ale, a może i, przede wszystkim turystów. Przeszliśmy ulicą Floriańską na Plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki gdzie spotkała nas miła niespodzianka-stanęliśmy twarzą w twarz z wycieczką młodzieży z Wileńszczyzny, która w zamian za możliwość sfotografowania się z naszym oddziałem zaśpiewała specjalnie dla nas pieśń o Trokach. W drodze do restauracji Wiślany Ogród wstąpiliśmy na Wawel, gdzie w murach przy Bramie Herbowej znajduje się pod pozycją 86 cegiełka 20 Pułku Piechoty, który przekazał pieniądze na odnowę Zamku Królewskiego na Wawelskim Wzgórzu.

GALERIA


Poszukujemy pamiątek

7b35c5f5816d11bbe1548dc976e5ad71c4d2d760280def1f24263e8d152c24b9

 

Kim jesteśmy?

niesmiertelnik

Dołącz do nas!

wrzesien39_rekrutacja_sp

Przyjaciele

StowarzyszenieHistoryczneWielkaCzerwonaJedynka

tvp

 

muzeum_armii_krajowej

 

first to fight

Dołącz do nas na:

facebook

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1685421